Hızlı Erişim


Bu Dergi DOI ve Crosscheck üyesidir

Bu çalışma Creative Commons Attribution 4.0 ile lisanslanmıştır


Dergi Hakkında


Journal of Life Economics, 2014’de yayın hayatına başlayan (E-ISSN:2148-4139) uluslararası hakemli ve süreli bir dergidir. Dergi, yaşamın ekonomik temellerinin tartışıldığı bir forum oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede, yüksek kalitede teorik ve uygulamalı makalelere yer verilmektedir. Başta ekonomi olmak üzere tüm sosyal bilim alanlarında çalışan akademisyenler, araştırmacılar ve profesyonellerin görüş ve çalışmalarını bir araya getirmektedir. Bu bağlamda, Journal of Life Economics,  Ekonomi, İşletme ve Pazarlama, Finans, Muhasebe, Bankacılık, İstatistik, Ekonometri, Yönetim, İnsan Kaynakları, Sosyoloji, Sosyal Refah, Kalkınmanın Kültürel Boyutları, Turizm, Kamu Yönetimi, Çalışma Ekonomisi, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Hukuk, Sosyal Hizmetler, Sağlık Ekonomisi ve Politikaları, Eğitim Ekonomisi … gibi alanlarda makaleler yayınlar.

Dergi; KIŞ (Ocak), BAHAR (Nisan), YAZ (Temmuz) ve GÜZ (Ekim) dönemleri olmak üzere yılda 4 sayı olarak yayımlanmaktadır. Journal of Life Economicsücretli-açık erişimli elektronik bir dergidir. Dergide yayınlanan makaleler internet aracılığıyla; finansal, yasal ve teknik engeller olmaksızın, serbestçe erişilebilir, okunabilir, indirilebilir, kopyalanabilir, dağıtılabilir, basılabilir, taranabilir, tam metinlere bağlantı verilebilir, dizinlenebilir, yazılıma veri olarak aktarılabilir ve her türlü yasal amaç için kullanılabilir. Dergide yayımlanan tüm makalelere DOI numarası atanmaktadır.

Hakem süreci tamamlanmış ve yayın aşamasına gelmiş olan makalelerin dergide yayınlanabilmesi için yazarların, yayın ücretini ilgili hesaba yatırmaları gerekmektedir (Bkz: Yayın Ücreti)

Derginin yayın dili Türkçe ve İngilizcedir.

Journal of Life Economics, Index Copernicus, CEEOL, Google Scholar, Ulrichsweb, EBSCOHost, SOBIAD, DOAJ gibi .çok sayıda indeks ve veritabanınca taranmaktadır. (Bkz: Dizin ve Indeksler)

 

Sahibi

RATING ACADEMY Ar-Ge Yazılım Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi

 

Editörler

Özge UYSAL ŞAHİN, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesiozge@comu.edu.tr

Turgay BERKSOY, Marmara Üniversitesi, tberksoy@marmara.edu.tr

 

Sorumlu Yazı İşleri Müdürü

Cumali YAŞAR, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, cumali.yasar@gmail.com

 

Sekreterya

Biran YILDIRIM

 

Gelişmiş AramaAdres :RATING ACADEMY Ar-Ge Yazılım Yayıncılık Eğitim Danışmanlık ve Organizasyon Ticaret Limited Şirketi, Sarıcaeli Köyü ÇOMÜ Sarıcaeli Yerleşkesi No: 276 D-I, Merkez-Çanakkale / TÜRKİYE
Telefon : +90 555 477 00 66 & +90 5372425794 Faks : -
Eposta : info@jlecon.com Facebook:https://www.facebook.com/journaloflifeecon

Web Yazılım & Programlama Han Yazılım Bilişim Hizmetleri